PowerView

ابزار قدرتمند powerview در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از ابزارهای هوش تجاری در اکسل جهت انجام Visualization و ساخت داشبوردهای پویا به ساده ترین شکل و تنها با چند گام ارائه شده است که برای استفاده از آن نیاز به نصب آفیس با ورژن ۲۰۱۳ به بالا می‌باشد که در اکسل ۲۰۱۳ این ابزار در تب Insert قابل مشاهده می باشد ولی در نسخه ۲۰۱۶ باید از قسمت Command not in ribbon  به تبهای موجود اضافه شود. به جرآت میتوان گفت این ابزار بهترین وسیله برای گزارش دهی و پرزنت نمودن گزارشهای عددی می باشد به نحوی که نظان مدیران عالی رتبه سازمان را جذب خواهد نمود..

01-03-tab

 

با کلیک کردن بر روی دستور Power View، شیت جدیدی با اسم PowerView به شیتهای شما اضافه می‌شود و اگر اولین باری باشد که از این افزونه استفاده می‌کنید، صفحه‌ای مشابه با صفحه زیر مشاهده خواهید نمود که از شما می‌خواهد تا Silver Light را نیز نصب نمایید، با کلیک کردن بر روی Instal SilverLight یک فایل ۱۲٫۵ مگابایتی دانلود می‌شود (لینک دانلود) و با نصب آن شما می‌توانید از این ابزار استفاده نمایید.

01-03-silverlight

 

 

 

بعد از نصب SilverLight ظاهر شیت شما به‌صورت زیر تغییر خواهد نمود. در این صفحه در سمت راست در قسمت Power View Field می‌توان لیست تمامی جداول و داده‌های واردشده به دیتا مدل را مشاهده نمایید.

01-03-final

بعد از آن با انتخاب فیلدهای مد نظر از قسمت Field List و قرار دادن آنها در باکسهای پایینی میتوان گذارش مد نظر خود را ایجاد کرده، مطابق با مثال ذیل. (آموزش جامع Power View)