خانه / داشبورد / Wingdings font

Wingdings font

فونت Webdings و فونتهای Wingdings, Wingdings2  و Wingdings 3 متفاوت از سایر فونتهای اکسل عمل میکنند و برای هر کاراکتر یک شکل درون سلول خروجی می‌دهد. برای مثال اگر درون سلولی مقدار JKL (به صورت حروف بزرگ) را تایپ نماییم و فونت را بر روی Wingdings قرار دهیم اکسل، شکلهای 😊😞😶 را درون سلول نمایش خواهد داد.

استفاده از فونت در گزارشات

این فونتها که در ظاهر بی کاربرد به نظر می‌رسند، در ساخت فایلهای گزارش و مخصوصا داشبوردها میتوانند بسیار مفید می‌باشند به گونه ای که در یکی از کلاسهای داشبورد، هنگامی که این فونتها و کاربردهای متفاوت آنها را در ساخت ابزاری چون Traffic Light را آموزش می‌دادم  یکی از دانشجو ها (به نام مصطفی یزدانی فرد) با استفاده از تابع If فایلی را ایجاد کرد که در آن در حالتی که نمره کمتر از ۱۰ باشد، علامت گریه به رنگ قرمز، و در حالتی که نمره در محدوده ۱۰ تا ۱۵ قرار گیرد حالت تعجب با رنگ زرد و در حالتی که نمره بزرگتر از ۱۵ باشد علامت خنده با رنگ سبز نمایش داده می‌شود. (فایل پیوست)

 

در این فایل سلول D4 بیانگر سلول ثبت معدل می‌باشد و تابعی که برای رسم استیکر استفاده شده است عبارت است از IF(D4<10,”L”,IF(D4<15,”K”,”J”)) که مطابق با مقدار نمره یکی از حروف J,K  و L را نمایش می‌دهد. با قرار دادن فونت ان سلول بر روی حالت Wingdings  حروف به استیکر تبدیل شده و برای رنگ آن کافی است از کاندیشنال فرمتینگ استفاده کرد.

 

دانلود فایل

درباره‌ی Omid Motamedi

همچنین ببینید

رسم نمودار انفجار خورشید در اکسل

نمودار Sunburst تحت عنوان نمودار انفجار خورشید یکی دیگر از نمودارهای سلسله مراتبی است که …